Seçimlerde Başarmanın Yolu

PDFYazdıre-Posta

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Seçimlerde Başarmanın Yolu

Yerel seçimlere gün saymaya başladık. Siyasi partilerdeki hareketlilik görmeye değer. Adeta bugünlerde bütün teşkilatlar bayram havası yaşıyorlar. Aday adaylarından gelen müracaat paraları teşkilatların bayağı yüzünü güldürdü.

İlçe yönetimleri adeta rahat bir nefes aldı. Borçlarını dediler ve rahatladılar. Sanırım bunlardan biraz payda biz yerel medyaya düşer. Fakat bazı aday adaylarına bakıyorum neden aday oldu bilinmez ama züğürt ağa misali. Cebinde kuruş yok ama çıkmışbu yola. Kardeşim bu iş böyle kolay bir iş değil ki elini mutlaka cebine koyacaksın. Yoksa ağzınla kuş tutsan faydasızdır. Hem ne demişler: “Rağbet zengin ile güzele. “

Geçen seçimlere ismini vermek istemediğim bir parti için adaylıkları parayla sattığı ileri sürülüp iddia edildi. Aynı şeyler şimdi yine konuşuluyor. Acaba adaylığı kimler kaça kapacaklar göreceğiz. Gerçi bu işlerin ispatı olmaz.  lakin resmi bağış adı altında olursa belli olur. Neyse belki bir kokusu çıkar yakında.

Şimdi partilerin aday tespitininölçüsü ne olacak? Elbette benim kanaatim öncelikle karakterinebakılmaksızın seçimi kazanacak biri olacak ve sonra diğer hususlar göz önünde bulundurulacak.

Bazı siyasiler, bizim vatandaşımız küçük hesap peşinde koştuğu için vatandaşın gönlünü çalmak için ona para harcarlar. Bazıları da yol yapar hizmet eder ama o göze görünmez. Bizim milletin bir özelliği maalesef bu! Bizde hizmet anlayışı önce ben sonra başkasıdır.

Bir diğer konuda STK’ların siyasetteki ağırlığı. Bazı STK’ların niyetleri şimdiden belli oldu. STK’da bulunmasının amacı siyasi faaliyetlerine zemin hazırlamak. Tatbiki her vatandaşın aday olma ve oy verme hakkı var. Bu kimse bir STK başında veya yönetiminde de olabilir ben bunu doğrusu çok yanlış bulmuyorum. Fakat art niyet taşımama ve milleti siyesi emellerine alet etmeme olursa. Diğeri bir nevi riyakârlık olabilir.

Geçtiğimiz sayıda Çeksiad’la ilgili yazdığım yazının aslı muhatapları şimdilerde CHP’de belediye meclis üyesi aday adayı olmuşlar. Demek anlaşıldı ki eski damarları depreşmiş olacak ki niyetlerini açığa vurmuşlar. Bizim sakala kafa taktıkları şimdiden belli oldu.

Habere yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.